• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

/Files/images/Рисунок11.pngГеоргій Федосійович Вороний- наш землякІнформація про заклад

Його ім’я носить наша школа

Уродженець нашого села Журавка Георгій Федосійович Вороний належить до числа найбільш відомих вчених – математиків світу, праці якого не втратили своєї актуальності в наш час.
Теорія чисел складається з трьох гілок – аналітичної, алгебраїчної та геометричної. У всіх цих трьох напрямках працював Г.Ф.Вороний. Упродовж 1890-1908рр. опубліковано шість великих мемуарів і шість статей Г. Вороного. Вони залишили істотний слід у сучасній теорії чисел глибиною та значущістю результатів, що містяться в них. Його справедливо вважають найвеличнішим арифметиком своєї епохи, бо з його праці 1903 р. про кількість точок під гіперболою – віха, з якої починається сучасна аналітична теорія чисел. Понад тридцять років тому в науковій термінології набули широкого вжитку такі терміни, як «діаграма Вороного», «клітина Вороного», «розбиття Вороного», «мозаїка Вороного». В Англії поняття діаграми Вороного введене навіть у програму шкільної освіти.
Дослідження Г.Ф.Вороного знайшли застосування в різних галузях прикладних наук: кристалографії, фізиці, астрономії, хімії, мікробіології, комп’ютерній графіці, проблемах штучного інтелекту, проблемах розпізнавання образів, офтальмології, в обробці цифрових даних
Сучасним прикладом є підключенням користувача до вузла мережі мобільних телефонів , конструювання і навігація роботів, географічні інформаційні системи.
Зі статей О. Аічхолзера та Ауренгаммера (Австрія, 1998р.), ми дізналися, що біля двадцяти років тому діаграми Вороного було введено у теоретичну комп’ютерну науку у впливовій статті Шамо та Хое. З того часу діаграми Вороного стали вживати повсюдно у проектах, пов’язаних із геометричними алгоритмами. Цей момент вважається народженням обчислювальної геометрії.
Вивчаючи життєвий шлях видатного земляка, ми зробили висновок, що знання до Г.Ф.Вороного не приходили самі по собі, а доводилося багато і наполегливо працювати. Ось що писав сам учений про свої заняття математикою: «Прокидаюсь о п’ятій ранку. Займаюся математикою. Що за чудова річ!...Цифри, цифри, цифри… Я так собі вчора набив ними голову, що уночі не міг заснути.»

Для перегляду історії закладу, перейдіть до розділу сайту "Історія".

Для перегляду інформації про адміністративний склад, перейдіть до розділу сайту "Адміністрація".

Для перегляду інформації про вчителів, перейдіть до розділу сайту "Педагогічний колектив".

Кiлькiсть переглядiв: 880